root ב - ו - א

to come

לָבוֹא

lavo

בָּא

יחיד

ba

בָּאָה

יחידה

ba'a

בָּאִים

רבים

ba'im

בָּאוֹת

רבות

ba'ot

Past tense

בָּאתִי

אני

bati

בָּאנוּ

אנחנו

banu

בָּאתָ

אתה

bata

בָּאת

את

bat

בָּא

הוא

ba

בָּאָה

היא

ba'a

בָּאתֶם

אתם

batem

בָּאתֶן

אתן

baten

בָּאוּ

הם\ן

ba'u

Future tense

אָבוֹא

אני

avo

נָבוֹא

אנחנו

navo

תָּבוֹא

אתה

tavo

תָּבוֹאִי

את

tavo'i

יָבוֹא

הוא

yavo

תָּבוֹא

היא

tavo

תָּבוֹאוּ

אתם\ן

tavo'u

יָבוֹאוּ

הם\ן

yavo'u

Imperative

בּוֹא

יחיד

bo!

בּוֹאִי

יחידה

bo'i!

בּוֹאוּ

רבים\ות

bo'u!

to bring

לְהָבִיא

lehavi

מֵבִיא

יחיד

mevi

מְבִיאָה

יחידה

mevi'a

מְבִיאִים

רבים

mevi'im

מְבִיאוֹת

רבות

mevi'ot

Past tense

הֵבֵאתִי

אני

heveti

הֵבֵאנוּ

אנחנו

hevenu

הֵבֵאתָ

אתה

heveta

הֵבֵאת

את

hevet

הֵבִיא

הוא

hevi

הֵבִיאָה

היא

hevi'a

הֲבֵאתֶם

אתם

havetem

הֲבֵאתֶן

אתן

haveten

הֵבִיאוּ

הם\ן

hevi'u

Future tense

אָבִיא

אני

avi

נָבִיא

אנחנו

navi

תָּבִיא

אתה

tavi

תָּבִיאִי

את

tavi'i

יָבִיא

הוא

yavi

תָּבִיא

היא

tavi

תָּבִיאוּ

אתם\ן

tavi'u

יָבִיאוּ

הם\ן

yavi'u

Imperative

הָבֵא

יחיד

have!

הָבִיאִי

יחידה

havi'i!

הָבִיאוּ

רבים\ות

havi'u!

-

הוּבָא

huva

מוּבָא

יחיד

muva

מוּבֵאת

יחידה

muvet

מוּבָאִים

רבים

muva'im

מוּבָאוֹת

רבות

muva'ot

Past tense

הוּבֵאתִי

אני

huveti

הוּבֵאנוּ

אנחנו

huvenu

הוּבֵאתָ

אתה

huveta

הוּבֵאת

את

huvet

הוּבָא

הוא

huva

הוּבְאָה

היא

huv'a

הוּבֵאתֶם

אתם

huvetem

הוּבֵאתֶן

אתן

huveten

הוּבְאוּ

הם\ן

huv'u

Future tense

אוּבָא

אני

uva

נוּבָא

אנחנו

nuva

תּוּבָא

אתה

tuva

תּוּבְאִי

את

tuv'i

יוּבָא

הוא

yuva

תּוּבָא

היא

tuva

תּוּבְאוּ

אתם\ן

tuv'u

יוּבְאוּ

הם\ן

yuv'u

Imperative

-

יחיד

-

-

יחידה

-

-

רבים\ות

-

 masculine  מָבוֹא

מָבוֹא

יחיד

mavo

introduction
preface
entrance lit.
alley side street lit.

מְבוֹאוֹת

רבים

mevo'ot

בָּא אֶל אֲבוֹתָיו

ба эль авотав

In Vallabio

לָבוֹא

בָּא אֶל אִישָה

ба эль иша

Ba'alisha

לָבוֹא

בָּא בִּברִית

ба биврит

In the barbarian

לָבוֹא

בָּא בִּברִית נִישׂוּאִין (עִם)

ба биврит нисуин (им)

In an abbrinish marriage

לָבוֹא

בָּא בִּדבָרִים

ба бидварим

In the desert

לָבוֹא

בָּא בְּחֶשבּוֹן

ба бехешбон

possible

לָבוֹא

לֹא בָּא בְּחֶשבּוֹן

ло ба бехешбон

Not an option

לָבוֹא

בָּא בִּטְעָנוֹת (אֶל)

ба битеанот (эль)

I do not trust you

לָבוֹא

בָּא בִּמבוּכָה

ба бимвуха

In confusion

לָבוֹא

בָּא בְּסוֹד

ба бесод

In Absode

לָבוֹא

בָּא חֶשבּוֹן

ба хешбон

The calculator

לָבוֹא

אֲנַחנוּ נָבוֹא חֶשבּוֹן אִיתוֹ

анахну наво хешбон ито

We will come to the account with him

לָבוֹא

בָּא יוֹמוֹ

ба йомо

At his threat

לָבוֹא

בָּא לוֹ

ба ло

Balo

לָבוֹא

לֹא בָּא לוֹ

ло ба ло

Lavalu

לָבוֹא

בָּא לִידֵי

ба лидэй

Balidi

לָבוֹא

בָּא לִכלַל

ба лихлаль

Baldel

לָבוֹא

בָּא לִכלַל מַסקָנָה

ба лихлаль маскана

In conclusion,

לָבוֹא

בָּא עַל סִיפּוּקוֹ

ба аль сипуко

In his indignation

לָבוֹא

בָּא עַל עוֹנשוֹ

ба аль оншо

In his punishment

לָבוֹא

בָּא עַל שׂכָרוֹ

ба аль схаро

On the payroll

לָבוֹא

יָבוֹא !

яво !

will come

לָבוֹא

בּוֹא נֹאמַר (כָּך)

бо номар (ках)

Buenmarch

לָבוֹא

מֵאַיִן אַתָה בָּא?!

меаин ата ба?!

Where did she come from?

לָבוֹא

בּוֹא נַעֲשֶׂה כָּך

бо наасэ ках

Let's do it

לָבוֹא

הַבָּא עָלֵינוּ לְטוֹבָה

hаба алэну летова

The Eleanolta

לָבוֹא

בָּא לִידֵי מִימוּש

ба лидэй мимуш

At the realization

לָבוֹא

תָבִיא

тави

Bring

לְהָבִיא

הֵבִיא בִּברִית נִישׂוּאִין

hеви биврит нисуин

Bring a marriage contract

לְהָבִיא

הֵבִיא בְּחֶשבּוֹן

hеви бехешбон

He brought the bill

לְהָבִיא

הֵבִיא יְלָדִים לָעוֹלָם

hеви еладим лаолам

Bring children to the world

לְהָבִיא

הֵבִיא לִדפוּס

hеви лидфус

The Baldfuss

לְהָבִיא

הֵבִיא לִידֵי אַבּסוּרד

hеви лидэй абсурд

Ballydivsword

לְהָבִיא

הֵבִיא לִידֵי גמָר / סִיוּם

hеви лидэй гмар / сиюм

The BallyDigMerium

לְהָבִיא

הֵבִיא לִידִיעַת

hеви лидиат

He did not know

לְהָבִיא

הֵבִיא לִמנוּחַת עוֹלָמִים / לִקבוּרָה

hеви лимнухат оламим / ликвура

The dead were waiting to be buried

לְהָבִיא

הֵבִיא תוֹעֶלֶת

hеви тоэлет

The utilitarian

לְהָבִיא

מְבוֹאוֹת הָעִיר

мевоот hаир

The outskirts of the city

מָבוֹא

מְבוֹאוֹת

мевоот

Introductions

מָבוֹא