root ב - ה - ל

to scare
to frighten

לְהַבְהִיל

lehavhil

מַבְהִיל

יחיד

mavhil

מַבְהִילָה

יחידה

mavhila

מַבְהִילִים

רבים

mavhilim

מַבְהִילוֹת

רבות

mavhilot

Past tense

הִבְהַלְתִּי

אני

hivhalti

הִבְהַלְנוּ

אנחנו

hivhalnu

הִבְהַלְתָּ

אתה

hivhalta

הִבְהַלְתְּ

את

hivhalt

הִבְהִיל

הוא

hivhil

הִבְהִילָה

היא

hivhila

הִבְהַלְתֶּם

אתם

hivhaltem

הִבְהַלְתֶּן

אתן

hivhalten

הִבְהִילוּ

הם\ן

hivhilu

Future tense

אַבְהִיל

אני

avhil

נַבְהִיל

אנחנו

navhil

תַּבְהִיל

אתה

tavhil

תַּבְהִילִי

את

tavhili

יַבְהִיל

הוא

yavhil

תַּבְהִיל

היא

tavhil

תַּבְהִילוּ

אתם\ן

tavhilu

יַבְהִילוּ

הם\ן

yavhilu

Imperative

הַבְהֵל

יחיד

havhel!

הַבְהִילִי

יחידה

havhili!

הַבְהִילוּ

רבים\ות

havhilu!

-

הֻבְהַל

huvhal

מֻבְהָל

יחיד

muvhal

מֻבְהֶלֶת

יחידה

muvhelet

מֻבְהָלִים

רבים

muvhalim

מֻבְהָלוֹת

רבות

muvhalot

Past tense

הֻבְהַלְתִּי

אני

huvhalti

הֻבְהַלְנוּ

אנחנו

huvhalnu

הֻבְהַלְתָּ

אתה

huvhalta

הֻבְהַלְתְּ

את

huvhalt

הֻבְהַל

הוא

huvhal

הֻבְהֲלָה

היא

huvhala

הֻבְהַלְתֶּם

אתם

huvhaltem

הֻבְהַלְתֶּן

אתן

huvhalten

הֻבְהֲלוּ

הם\ן

huvhalu

Future tense

אֻבְהַל

אני

uvhal

נֻבְהַל

אנחנו

nuvhal

תֻּבְהַל

אתה

tuvhal

תֻּבְהֲלִי

את

tuvhali

יֻבְהַל

הוא

yuvhal

תֻּבְהַל

היא

tuvhal

תֻּבְהֲלוּ

אתם\ן

tuvhalu

יֻבְהֲלוּ

הם\ן

yuvhalu

Imperative

-

יחיד

-

-

יחידה

-

-

רבים\ות

-

to panic
to be alarmed

לְהִיבָּהֵל

lehibahel

נִבְהָל

יחיד

nivhal

נִבְהֶלֶת

יחידה

nivhelet

נִבְהָלִים

רבים

nivhalim

נִבְהָלוֹת

רבות

nivhalot

Past tense

נִבְהַלְתִּי

אני

nivhalti

נִבְהַלְנוּ

אנחנו

nivhalnu

נִבְהַלְתָּ

אתה

nivhalta

נִבְהַלְתְּ

את

nivhalt

נִבְהַל

הוא

nivhal

נִבְהֲלָה

היא

nivhala

נִבְהַלְתֶּם

אתם

nivhaltem

נִבְהַלְתֶּן

אתן

nivhalten

נִבְהֲלוּ

הם\ן

nivhalu

Future tense

אֶבָּהֵל

אני

ebahel

נִבָּהֵל

אנחנו

nibahel

תִּבָּהֵל

אתה

tibahel

תִּבָּהֲלִי

את

tibahali

יִבָּהֵל

הוא

yibahel

תִּבָּהֵל

היא

tibahel

תִּבָּהֲלוּ

אתם\ן

tibahalu

יִבָּהֲלוּ

הם\ן

yibahalu

Imperative

הִבָּהֵל

יחיד

hibahel!

הִבָּהֲלִי

יחידה

hibahali!

הִבָּהֲלוּ

רבים\ות

hibahalu!