root ב - ד - ל

to separate
to isolate

לְבַדֵּל

levadel

מְבַדֵּל

יחיד

mevadel

מְבַדֶּלֶת

יחידה

mevadelet

מְבַדְּלִים

רבים

mevadlim

מְבַדְּלוֹת

רבות

mevadlot

Past tense

בִּדַּלְתִּי

אני

bidalti

בִּדַּלְנוּ

אנחנו

bidalnu

בִּדַּלְתָּ

אתה

bidalta

בִּדַּלְתְּ

את

bidalt

בִּדֵּל

הוא

bidel

בִּדְּלָה

היא

bidla

בִּדַּלְתֶּם

אתם

bidaltem

בִּדַּלְתֶּן

אתן

bidalten

בִּדְּלוּ

הם\ן

bidlu

Future tense

אֲבַדֵּל

אני

avadel

נְבַדֵּל

אנחנו

nevadel

תְּבַדֵּל

אתה

tevadel

תְּבַדְּלִי

את

tevadli

יְבַדֵּל

הוא

yevadel

תְּבַדֵּל

היא

tevadel

תְּבַדְּלוּ

אתם\ן

tevadlu

יְבַדְּלוּ

הם\ן

yevadlu

Imperative

בַּדֵּל

יחיד

badel!

בַּדְּלִי

יחידה

badli!

בַּדְּלוּ

רבים\ות

badlu!

to separate
to distinguish

לְהַבְדִּיל

lehavdil

מַבְדִּיל

יחיד

mavdil

מַבְדִּילָה

יחידה

mavdila

מַבְדִּילִים

רבים

mavdilim

מַבְדִּילוֹת

רבות

mavdilot

Past tense

הִבְדַּלְתִּי

אני

hivdalti

הִבְדַּלְנוּ

אנחנו

hivdalnu

הִבְדַּלְתָּ

אתה

hivdalta

הִבְדַּלְתְּ

את

hivdalt

הִבְדִּיל

הוא

hivdil

הִבְדִּילָה

היא

hivdila

הִבְדַּלְתֶּם

אתם

hivdaltem

הִבְדַּלְתֶּן

אתן

hivdalten

הִבְדִּילוּ

הם\ן

hivdilu

Future tense

אַבְדִּיל

אני

avdil

נַבְדִּיל

אנחנו

navdil

תַּבְדִּיל

אתה

tavdil

תַּבְדִּילִי

את

tavdili

יַבְדִּיל

הוא

yavdil

תַּבְדִּיל

היא

tavdil

תַּבְדִּילוּ

אתם\ן

tavdilu

יַבְדִּילוּ

הם\ן

yavdilu

Imperative

הַבְדֵּל

יחיד

havdel!

הַבְדִּילִי

יחידה

havdili!

הַבְדִּילוּ

רבים\ות

havdilu!

-

הֻבְדַּל

huvdal

מֻבְדָּל

יחיד

muvdal

מֻבְדֶּלֶת

יחידה

muvdelet

מֻבְדָּלִים

רבים

muvdalim

מֻבְדָּלוֹת

רבות

muvdalot

Past tense

הֻבְדַּלְתִּי

אני

huvdalti

הֻבְדַּלְנוּ

אנחנו

huvdalnu

הֻבְדַּלְתָּ

אתה

huvdalta

הֻבְדַּלְתְּ

את

huvdalt

הֻבְדַּל

הוא

huvdal

הֻבְדְּלָה

היא

huvdela

הֻבְדַּלְתֶּם

אתם

huvdaltem

הֻבְדַּלְתֶּן

אתן

huvdalten

הֻבְדְּלוּ

הם\ן

huvdelu

Future tense

אֻבְדַּל

אני

uvdal

נֻבְדַּל

אנחנו

nuvdal

תֻּבְדַּל

אתה

tuvdal

תֻּבְדְּלִי

את

tuvdeli

יֻבְדַּל

הוא

yuvdal

תֻּבְדַּל

היא

tuvdal

תֻּבְדְּלוּ

אתם\ן

tuvdelu

יֻבְדְּלוּ

הם\ן

yuvdelu

Imperative

-

יחיד

-

-

יחידה

-

-

רבים\ות

-

-

בֻּדַּל

budal

מְבֻדָּל

יחיד

mevudal

מְבֻדֶּלֶת

יחידה

mevudelet

מְבֻדָּלִים

רבים

mevudalim

מְבֻדָּלוֹת

רבות

mevudalot

Past tense

בֻּדַּלְתִּי

אני

budalti

בֻּדַּלְנוּ

אנחנו

budalnu

בֻּדַּלְתָּ

אתה

budalta

בֻּדַּלְתְּ

את

budalt

בֻּדַּל

הוא

budal

בֻּדְּלָה

היא

budla

בֻּדַּלְתֶּם

אתם

budaltem

בֻּדַּלְתֶּן

אתן

budalten

בֻּדְּלוּ

הם\ן

budlu

Future tense

אֲבֻדַּל

אני

avudal

נְבֻדַּל

אנחנו

nevudal

תְּבֻדַּל

אתה

tevudal

תְּבֻדְּלִי

את

tevudli

יְבֻדַּל

הוא

yevudal

תְּבֻדַּל

היא

tevudal

תְּבֻדְּלוּ

אתם\ן

tevudlu

יְבֻדְּלוּ

הם\ן

yevudlu

Imperative

-

יחיד

-

-

יחידה

-

-

רבים\ות

-

to be separated
differentiated

לְהִיבָּדֵל

lehibadel

נִבְדָּל

יחיד

nivdal

נִבְדֶּלֶת

יחידה

nivdelet

נִבְדָּלִים

רבים

nivdalim

נִבְדָּלוֹת

רבות

nivdalot

Past tense

נִבְדַּלְתִּי

אני

nivdalti

נִבְדַּלְנוּ

אנחנו

nivdalnu

נִבְדַּלְתָּ

אתה

nivdalta

נִבְדַּלְתְּ

את

nivdalt

נִבְדַּל

הוא

nivdal

נִבְדְּלָה

היא

nivdela

נִבְדַּלְתֶּם

אתם

nivdaltem

נִבְדַּלְתֶּן

אתן

nivdalten

נִבְדְּלוּ

הם\ן

nivdelu

Future tense

אֶבָּדֵל

אני

ebadel

נִבָּדֵל

אנחנו

nibadel

תִּבָּדֵל

אתה

tibadel

תִּבָּדְלִי

את

tibadli

יִבָּדֵל

הוא

yibadel

תִּבָּדֵל

היא

tibadel

תִּבָּדְלוּ

אתם\ן

tibadlu

יִבָּדְלוּ

הם\ן

yibadlu

Imperative

הִבָּדֵל

יחיד

hibadel!

הִבָּדְלִי

יחידה

hibadli!

הִבָּדְלוּ

רבים\ות

hibadlu!

 masculine  הֶבְדֵּל

הֶבְדֵּל

יחיד

hevdel

difference

הֶבְדֵּלִים

רבים

hevdelim

 feminine  הַבְדָּלָה

הַבְדָּלָה

יחיד

havdala

separation
distinction
Havdalah Judaism

הַבְדָּלוֹת

רבים

havdalot

יִיבָּדֵל [נ' תִיבָּדֵל] לְחַיִים אֲרוּכִּים

йийбадэль [ж.р. тибадэль] лехаим аруким

I'll be standing there for a long time

לְהִיבָּדֵל

לְהַבדִיל אֶלֶף אַלפֵי הַבדָלוֹת!

леhавдиль элеф альфэй hавдалот!

To distinguish between differences

לְהַבְדִּיל

נֵר הַבדָלָה ז'

нэр hавдала м.р.

We'll see it later

הַבְדָּלָה