root א - ש - ם

to sin
to be guilty archaic

לֶאְשׁוֹם

le'eshom

אָשֵׁם

יחיד

ashem

אֲשֵׁמָה

יחידה

ashema

אֲשֵׁמִים

רבים

ashemim

אֲשֵׁמוֹת

רבות

ashemot

Past tense

אָשַׁמְתִּי

אני

ashamti

אָשַׁמְנוּ

אנחנו

ashamnu

אָשַׁמְתָּ

אתה

ashamta

אָשַׁמְתְּ

את

ashamt

אָשַׁם

הוא

asham

אָשְׁמָה

היא

ashma

אֲשַׁמְתֶּם

אתם

ashamtem

אֲשַׁמְתֶּן

אתן

ashamten

אָשְׁמוּ

הם\ן

ashmu

Future tense

אֶאְשַׁם

אני

e'esham

נֶאְשַׁם

אנחנו

ne'esham

תֶּאְשַׁם

אתה

te'esham

תֶּאְשְׁמִי

את

te'eshmi

יֶאְשַׁם

הוא

ye'esham

תֶּאְשַׁם

היא

te'esham

תֶּאְשְׁמוּ

אתם\ן

te'eshmu

יֶאְשְׁמוּ

הם\ן

ye'eshmu

Imperative

-

יחיד

-

-

יחידה

-

-

רבים\ות

-

to blame
to accuse

לְהַאֲשִׁים

leha'ashim

מַאֲשִׁים

יחיד

ma'ashim

מַאֲשִׁימָה

יחידה

ma'ashima

מַאֲשִׁימִים

רבים

ma'ashimim

מַאֲשִׁימוֹת

רבות

ma'ashimot

Past tense

הֶאֱשַׁמְתִּי

אני

he'eshamti

הֶאֱשַׁמְנוּ

אנחנו

he'eshamnu

הֶאֱשַׁמְתָּ

אתה

he'eshamta

הֶאֱשַׁמְתְּ

את

he'eshamt

הֶאֱשִׁים

הוא

he'eshim

הֶאֱשִׁימָה

היא

he'eshima

הֶאֱשַׁמְתֶּם

אתם

he'eshamtem

הֶאֱשַׁמְתֶּן

אתן

he'eshamten

הֶאֱשִׁימוּ

הם\ן

he'eshimu

Future tense

אַאֲשִׁים

אני

a'ashim

נַאֲשִׁים

אנחנו

na'ashim

תַּאֲשִׁים

אתה

ta'ashim

תַּאֲשִׁימִי

את

ta'ashimi

יַאֲשִׁים

הוא

ya'ashim

תַּאֲשִׁים

היא

ta'ashim

תַּאֲשִׁימוּ

אתם\ן

ta'ashimu

יַאֲשִׁימוּ

הם\ן

ya'ashimu

Imperative

הַאֲשֵׁם

יחיד

ha'ashem!

הַאֲשִׁימִי

יחידה

ha'ashimi!

הַאֲשִׁימוּ

רבים\ות

ha'ashimu!

-

הָאֳשַׁם

ho'osham

מָאֳשָׁם

יחיד

mo'osham

מָאֳשֶׁמֶת

יחידה

mo'oshemet

מָאֳשָׁמִים

רבים

mo'oshamim

מָאֳשָׁמוֹת

רבות

mo'oshamot

Past tense

הָאֳשַׁמְתִּי

אני

ho'oshamti

הָאֳשַׁמְנוּ

אנחנו

ho'oshamnu

הָאֳשַׁמְתָּ

אתה

ho'oshamta

הָאֳשַׁמְתְּ

את

ho'oshamt

הָאֳשַׁם

הוא

ho'osham

הָאָשְׁמָה

היא

ho'oshma

הָאֳשַׁמְתֶּם

אתם

ho'oshamtem

הָאֳשַׁמְתֶּן

אתן

ho'oshamten

הָאָשְׁמוּ

הם\ן

ho'oshmu

Future tense

אָאֳשַׁם

אני

o'osham

נָאֳשַׁם

אנחנו

no'osham

תָּאֳשַׁם

אתה

to'osham

תָּאָשְׁמִי

את

to'oshmi

יָאֳשַׁם

הוא

yo'osham

תָּאֳשַׁם

היא

to'osham

תָּאָשְׁמוּ

אתם\ן

to'oshmu

יָאָשְׁמוּ

הם\ן

yo'oshmu

Imperative

-

יחיד

-

-

יחידה

-

-

רבים\ות

-

to be held liable

לְהֵיאָשֵׁם

lehe'ashem

נֶאֱשָׁם

יחיד

ne'esham

נֶאֱשֶׁמֶת

יחידה

ne'eshemet

נֶאֱשָׁמִים

רבים

ne'eshamim

נֶאֱשָׁמוֹת

רבות

ne'eshamot

Past tense

נֶאֱשַׁמְתִּי

אני

ne'eshamti

נֶאֱשַׁמְנוּ

אנחנו

ne'eshamnu

נֶאֱשַׁמְתָּ

אתה

ne'eshamta

נֶאֱשַׁמְתְּ

את

ne'eshamt

נֶאֱשַׁם

הוא

ne'esham

נֶאֶשְׁמָה

היא

ne'eshma

נֶאֱשַׁמְתֶּם

אתם

ne'eshamtem

נֶאֱשַׁמְתֶּן

אתן

ne'eshamten

נֶאֶשְׁמוּ

הם\ן

ne'eshmu

Future tense

אֵאָשֵׁם

אני

e'ashem

נֵאָשֵׁם

אנחנו

ne'ashem

תֵּאָשֵׁם

אתה

te'ashem

תֵּאָשְׁמִי

את

te'ashmi

יֵאָשֵׁם

הוא

ye'ashem

תֵּאָשֵׁם

היא

te'ashem

תֵּאָשְׁמוּ

אתם\ן

te'ashmu

יֵאָשְׁמוּ

הם\ן

ye'ashmu

Imperative

הֵאָשֵׁם

יחיד

he'ashem!

הֵאָשְׁמִי

יחידה

he'ashmi!

הֵאָשְׁמוּ

רבים\ות

he'ashmu!

 feminine  אַשְׁמָה

אַשְׁמָה

יחיד

ashma

guilt
fault

אֲשָׁמוֹת

רבים

ashamot

guilty

אָשֵׁם

ashem

אָשֵׁם

יחיד

ashem

אֲשֵׁמָה

יחידה

ashema

אֲשֵׁמִים

רבים

ashemim

אֲשֵׁמוֹת

רבות

ashemot

בְּאַשמָתוֹ

беашмато

His fault

אַשְׁמָה

שֶלֹא בְּאַשמָתוֹ

шело беашмато

For his own fault

אַשְׁמָה

אֲשָמוֹת

ашамот

Faults

אַשְׁמָה