root א - כ - ז - ב

to disappoint
to let down

לְאַכְזֵב

le'achzev

מְאַכְזֵב

יחיד

me'achzev

מְאַכְזֶבֶת

יחידה

me'achzevet

מְאַכְזְבִים

רבים

me'achzevim

מְאַכְזְבוֹת

רבות

me'achzevot

Past tense

אִכְזַבְתִּי

אני

ichzavti

אִכְזַבְנוּ

אנחנו

ichzavnu

אִכְזַבְתָּ

אתה

ichzavta

אִכְזַבְתְּ

את

ichzavt

אִכְזֵב

הוא

ichzev

אִכְזְבָה

היא

ichzeva

אִכְזַבְתֶּם

אתם

ichzavtem

אִכְזַבְתֶּן

אתן

ichzavten

אִכְזְבוּ

הם\ן

ichzevu

Future tense

אֲאַכְזֵב

אני

a'achzev

נְאַכְזֵב

אנחנו

ne'achzev

תְּאַכְזֵב

אתה

te'achzev

תְּאַכְזְבִי

את

te'achzevi

יְאַכְזֵב

הוא

ye'achzev

תְּאַכְזֵב

היא

te'achzev

תְּאַכְזְבוּ

אתם\ן

te'achzevu

יְאַכְזְבוּ

הם\ן

ye'achzevu

Imperative

אַכְזֵב

יחיד

achzev!

אַכְזְבִי

יחידה

achzevi!

אַכְזְבוּ

רבים\ות

achzevu!

to be disappointed

לְהִתְאַכְזֵב

lehit'achzev

מִתְאַכְזֵב

יחיד

mit'achzev

מִתְאַכְזֶבֶת

יחידה

mit'achzevet

מִתְאַכְזְבִים

רבים

mit'achzevim

מִתְאַכְזְבוֹת

רבות

mit'achzevot

Past tense

הִתְאַכְזַבְתִּי

אני

hit'achzavti

הִתְאַכְזַבְנוּ

אנחנו

hit'achzavnu

הִתְאַכְזַבְתָּ

אתה

hit'achzavta

הִתְאַכְזַבְתְּ

את

hit'achzavt

הִתְאַכְזֵב

הוא

hit'achzev

הִתְאַכְזְבָה

היא

hit'achzeva

הִתְאַכְזַבְתֶּם

אתם

hit'achzavtem

הִתְאַכְזַבְתֶּן

אתן

hit'achzavten

הִתְאַכְזְבוּ

הם\ן

hit'achzevu

Future tense

אֶתְאַכְזֵב

אני

et'achzev

נִתְאַכְזֵב

אנחנו

nit'achzev

תִּתְאַכְזֵב

אתה

tit'achzev

תִּתְאַכְזְבִי

את

tit'achzevi

יִתְאַכְזֵב

הוא

yit'achzev

תִּתְאַכְזֵב

היא

tit'achzev

תִּתְאַכְזְבוּ

אתם\ן

tit'achzevu

יִתְאַכְזְבוּ

הם\ן

yit'achzevu

Imperative

הִתְאַכְזֵב

יחיד

hit'achzev!

הִתְאַכְזְבִי

יחידה

hit'achzevi!

הִתְאַכְזְבוּ

רבים\ות

hit'achzevu!

-

אֻכְזַב

uchzav

מְאֻכְזָב

יחיד

me'uchzav

מְאֻכְזֶבֶת

יחידה

me'uchzevet

מְאֻכְזָבִים

רבים

me'uchzavim

מְאֻכְזָבוֹת

רבות

me'uchzavot

Past tense

אֻכְזַבְתִּי

אני

uchzavti

אֻכְזַבְנוּ

אנחנו

uchzavnu

אֻכְזַבְתָּ

אתה

uchzavta

אֻכְזַבְתְּ

את

uchzavt

אֻכְזַב

הוא

uchzav

אֻכְזְבָה

היא

uchzeva

אֻכְזַבְתֶּם

אתם

uchzavtem

אֻכְזַבְתֶּן

אתן

uchzavten

אֻכְזְבוּ

הם\ן

uchzevu

Future tense

אֲאֻכְזַב

אני

a'uchzav

נְאֻכְזַב

אנחנו

ne'uchzav

תְּאֻכְזַב

אתה

te'uchzav

תְּאֻכְזְבִי

את

te'uchzevi

יְאֻכְזַב

הוא

ye'uchzav

תְּאֻכְזַב

היא

te'uchzav

תְּאֻכְזְבוּ

אתם\ן

te'uchzevu

יְאֻכְזְבוּ

הם\ן

ye'uchzevu

Imperative

-

יחיד

-

-

יחידה

-

-

רבים\ות

-