root א - י - ש

to man
to staff

לְאַייֵּשׁ

le'ayesh

מְאַיֵּשׁ

יחיד

me'ayesh

מְאַיֶּשֶׁת

יחידה

me'ayeshet

מְאַיְּשִׁים

רבים

me'ayshim

מְאַיְּשׁוֹת

רבות

me'ayshot

Past tense

אִיַּשְׁתִּי

אני

iyashti

אִיַּשְׁנוּ

אנחנו

iyashnu

אִיַּשְׁתָּ

אתה

iyashta

אִיַּשְׁתְּ

את

iyasht

אִיֵּשׁ

הוא

iyesh

אִיְּשָׁה

היא

iysha

אִיַּשְׁתֶּם

אתם

iyashtem

אִיַּשְׁתֶּן

אתן

iyashten

אִיְּשׁוּ

הם\ן

iyshu

Future tense

אֲאַיֵּשׁ

אני

a'ayesh

נְאַיֵּשׁ

אנחנו

ne'ayesh

תְּאַיֵּשׁ

אתה

te'ayesh

תְּאַיְּשִׁי

את

te'ayshi

יְאַיֵּשׁ

הוא

ye'ayesh

תְּאַיֵּשׁ

היא

te'ayesh

תְּאַיְּשׁוּ

אתם\ן

te'ayshu

יְאַיְּשׁוּ

הם\ן

ye'ayshu

Imperative

אַיֵּשׁ

יחיד

ayesh!

אַיְּשִׁי

יחידה

ayshi!

אַיְּשׁוּ

רבים\ות

ayshu!

-

אֻיַּשׁ

uyash

מְאֻיָּשׁ

יחיד

me'uyash

מְאֻיֶּשֶׁת

יחידה

me'uyeshet

מְאֻיָּשִׁים

רבים

me'uyashim

מְאֻיָּשׁוֹת

רבות

me'uyashot

Past tense

אֻיַּשְׁתִּי

אני

uyashti

אֻיַּשְׁנוּ

אנחנו

uyashnu

אֻיַּשְׁתָּ

אתה

uyashta

אֻיַּשְׁתְּ

את

uyasht

אֻיַּשׁ

הוא

uyash

אֻיְּשָׁה

היא

uysha

אֻיַּשְׁתֶּם

אתם

uyashtem

אֻיַּשְׁתֶּן

אתן

uyashten

אֻיְּשׁוּ

הם\ן

uyshu

Future tense

אֲאֻיַּשׁ

אני

a'uyash

נְאֻיַּשׁ

אנחנו

ne'uyash

תְּאֻיַּשׁ

אתה

te'uyash

תְּאֻיְּשִׁי

את

te'uyshi

יְאֻיַּשׁ

הוא

ye'uyash

תְּאֻיַּשׁ

היא

te'uyash

תְּאֻיְּשׁוּ

אתם\ן

te'uyshu

יְאֻיְּשׁוּ

הם\ן

ye'uyshu

Imperative

-

יחיד

-

-

יחידה

-

-

רבים\ות

-